22 května, 2020

Bojovnice Karolínka

Od trenerdeti

Karolínka se narodila s těžkým tělesným postižením. Trpí svalovou dystrofií. To znamená, že její svaly pomalu přestávají fungovat. Ona to ví, ale neznamená to pro ni, že by zanevřela na život. Naopak. Snaží se ho užívat nejvíc jak se dá. Miluje tanec, hraje na flétnu, na klavír, maluje a hlavně, všechno co dělá, dělá naplno a s obrovským nasazením. Z toho bychom si mohli brát příklad i my, kteří máme trochu šťastnější osud a stejně si stěžujeme. I když, šťastnější. Karolínka nesnáší lítost a štěstí má vlastně taky dost, hlavně v podobě své babičky, která si jí vzala do péče ve čtyřech letech a od té doby bojuje společně s ní.

Je to hodně silný a motivující příběh, který opravdu chytne za srdce…. Ale pryč s lítostí, o tu Karolínka nestojí.

Rozhodl jsem se, že babičce a Karolínce zkusím trochu pomoci. Jedinou možností, jak zmenšovat bolesti a udržovat stav takový jaký je, je neustálé a pravidelné cvičení a rehabilitace. To je samozřejmě náročné jak fyzicky, tak psychicky. S tím se holky vyrovnávají statečně. Co ale určitě pomůže, je určitá materiální pomoc.

Proto jsem se rozhodl, že Karolínku budu pravidelně podporovat. A to mohu jen díky vám všem, kteří přicházíte na semináře Trenéra dětí a platíte startovné. Největší pomoc spočívá v pravidelnosti. Proto z každého semináře půjde určitá část právě pro Karolínku.

Držme jí společně palce a hlavně koukejme kolem sebe s otevřenýma očima. Takových dětí, jako je Karolínka je totiž spousta….

Více informací můžete najít na stránkách https://www.cestazasnem.cz/lvice2020

Stránky: 1 2